Niespodzianki i patenty w podróży

Lubisz niespodzianki?

Każdy wyjazd to dobra okazja, by go sobie umilić albo zaskoczyć osoby podróżujące wraz z nami. Każdy podróżnik ma na to swoje patenty. Oto kilka moich sprawdzonych sposobów na umilacze w podróży.

Odprawa przed podróżą

Staram się zawsze zrobić sobie odprawę internetową. Każda z linii ma swoje własne zasady i otwiera bramki do odprawy na 24, 36, 48 godzin przed odlotem. Warto to sprawdzić w sieci, by być o czasie. Poza wyborem miejsca i podaniem wszystkich danych często pojawiają się tu super miejsca, za które normalnie linie pobierają dużo wyższe opłaty.

Sprawdźcie, a będziecie zaskoczeni, że za niewielką dopłatą będziecie mogli wybrać sobie miejsce przy wyjściu awaryjnym, lub w rzędzie z przodu, albo w klasie economy premium, która w szczególności na długich lotach ma znaczenie i znacznie zwiększa komfort przelotu.

To często także świetna okazja na tani biznes. Marzycie, żeby zobaczyć, jak to jest w biznesie? Macie już bilet na linie Emirates lub Qatar? Sprawdźcie przy odprawie, czy aby na pewno linia nie wyprzedaje w promocyjnych cenach ostatnich miejsc w biznesie? Czasem zamiast biletu za 6000 w jedną stronę dopłata wynosi ok. 2000 PLN.

Na lotnisku

Przechodzicie często na lotniskach mijając eleganckie wejścia do lounge? Kusi Was, by tam zajrzeć, ale nie macie śmiałości? Poza przywilejami przysługującymi pasażerom lecącym w klasie biznes, do wielu lounge na świecie można wykupić jednorazowe wejście i podobnie jak pozostali pasażerowie korzystać z posiłku, napojów, leżanki, dostępu do WiFi. Rozważacie taką opcję, szczególnie podczas długich postojów na lotnisku. Sprawdźcie tę ofertę online, która często jest tam o wiele tańsza niż na miejscu.

Urodziny i rocznice

Zdarza się i to nierzadko, że podróżujecie z okazji swoich urodzin, rocznicy ślubu, a może macie akurat miesiąc miodowy? Pamiętajcie, że trzeba to zgłosić odpowiednio wcześnie w samolocie, hotelu, restauracji. Obsługa zazwyczaj reaguje bardzo ciepło na takie informacje i spontanicznie częstuje na przykład kieliszkiem prosecco albo aranżuje romantyczny stolik w restauracji. W pokoju znajdziecie na przykład kosz z owocami lub mały torcik. Wasze dzieci mają urodziny? Im więcej osób się o tym dowie, tym łatwiej będzie Wam przygotować niespodziankę.

Bilety

Wiele biletów do obiektów, szczególnie tych znanych i lubianych, ważnych jest przez dwa dni. Weźcie to pod uwagę planując wizytę. Warto zobaczyć zabytek na przykład na koniec dnia. Unikniemy wtedy dzikich tłumów, a będziemy mogli wrócić tam po raz kolejny na tym samym bilecie dnia następnego. Wczytujcie się w informacje przy kasach. Warto! To szczególnie ważne w parkach rozrywki. Tam często poza biletami dwu- lub trzydniowymi można kupić zestaw combo łączący w lepszej cenie kilka atrakcji.

Bilety online

Wymagają wprawdzie dyscypliny zwiedzania i nie dopuszczają spontaniczności w trakcie podróży, za to są tańsze. A na miejscu zaoszczędzą nam często stania w długiej kolejce. Warto się temu przyjrzeć z bliska.

Ścieżka rezerwacji

Rezerwujecie lot, hotel i samochód na wyjazd? Zwróćcie uwagę na portale, które oferują te trzy usługi w jednym. To wygodna opcja, w przypadku opóźnienia lotu, wypożyczalnia automatycznie zostaje powiadomiona o zmianie planów, a hotel nie czeka z noclegiem. Warto sobie ułatwić czasem ścieżkę rezerwacyjną.

Pokój

Jeśli macie swój ulubiony pokój, specjalne oczekiwania, a może ktoś poleca w szczególności konkretny numer? Napiszcie o tym do hotelu podczas zakładania rezerwacji. Nieraz przekonałam się, że recepcja nie zawsze zdaje sobie sprawę, jakimi pokojami dysponuje. Wcześniej zgłoszone zapotrzebowanie na konkretny pokój może okazać się spełnieniem Waszych marzeń. Przy okazji, gdy podróżujecie z małym dzieckiem i potrzebujecie łóżeczka, nie liczcie, że znajdzie się ono na miejscu. O takich rzeczach lepiej poinformować hotel wcześniej. Wtedy macie pewność, że ktoś o to zadba.

Muzyka w samochodzie

Nie lubicie ciszy w samochodzie? A nie wiecie co trafi się Wam w wypożyczalni? Telefon z zaciągniętymi ulubionymi utworami, odpowiedni kabel i uniwersalne wejścia lub pen drive z muzyką będą gwarancją jeszcze piękniejszego czasu spędzonego w samochodzie za granicą.

A Wy macie swoje sprawdzone patenty w podróży?


  • udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *